Na Facebooku si můžete příspěvky prohlédnout ve 3D


Jaroslav Hach
CEO, Art director

Tento týden společnost Facebook uvedla nový typ příspěvků, který nám otevírá nové brány do virtuálního světa. Ve 3D grafickém programu vytvoříte model a publikujete ho na facebooku. Sociální síť podpořila ve svých příspěvcích nový formát souborů, který uživatelům usnadní sdílení vysoce kvalitních souborů.

Samozřejmě se jedná o novinku, která je stále ve fázi vývoje. Troufáme si říct, že v budoucnu bude možnost si 3D model přiblížit, měnit barvy, poskládat nebo připojit virtuální brýle a model si prohlédnout online. Každopádně tohle je super věc a moc se nám líbí.

3D příspěvky podporují standardní formát souboru GIFT 2.0, který umožňuje reálné vykreslení textur, osvětlení, drsných a lesklých objektů. Nové rozhraní API umožňuje vývojářům vytvářet aplikace pro 3D modelování nebo dokonce i 3D kamery.

Mezi prvními, kdo sdílel 3D příspěvek byla společnost LEGO.

SQUAAAARK! New 3D models on Facebook, you say? Yes please! 😍 Have a play by dragging the below around with your finger or mouse.

Zveřejnil(a) LEGO dne Úterý 20. únor 2018

V současné době mohou uživatelé nahrát 3D model z aplikace Sony nebo z webové galerie Oculus Media.

Pokud chcete 3D model na míru, tak stačí oslovit naše studio. Návod, jak model vyexportovat do formátu .glb naleznete tady.

Get a closer look at Blue — in 3D. Add her to your photo or video with #JurassicWorld effect on your Facebook camera here: http://unvrs.al/JWFBCam

Zveřejnil(a) Jurassic World dne Úterý 20. únor 2018

…další články

Líbí se vám, co děláme a máte zajímavý projekt? Kontaktujte nás nebo rovnou vyplňte brief. “když to nezkusíte, nic se nedozvíte”.

© 2014 – 2019 – Kopírování obsahu je zakázáno Fresh Mill

Web vytvořilo digitální studio Fresh Mill Tvorba webových stránek