Fresh Mill

Vrátit zpět

Jak přidat odkaz na úpravu příspěvku do stránek WordPress

Sdílet článek

Dnes vám ukážeme zajímavou funkci, jak my říkáme fičuru a to jak snadno přidat ke svým příspěvkům a stránkám ve WordPressu odkaz na úpravu. Nyní si možná říkáte „proč bych takovou funkci chtěl na webu mít?“ Správná otázka, ale je to ještě mnohem rychlejší než hledání upravení stránky v administraci WordPress. Takto můžete změny provádět okamžitě.

Odkaz na úpravu příspěvku nebo stránky vidíte pouze vy a nikdo jiný, takže nemusíte mít strach, že by někdo za vás editaci prováděl.

Ruční vložení kódu do funkce šablony

Ruční vložení je to nejlepší řešení, protože do jádra WordPressu nemusíte instalovat další plugin. Pokud, ale z nějakého důvodu máte strach, že byste si web zničili, ten plugin si nainstalujte.

Pokud máte šablonu na míru, nemusíte nic řešit a stačí kód vložit do příslušných podstránek. Pokud máte ale web na šabloně, která na míru není, musíte si vytvořit tzv. podřízený motiv (child theme). Ta zabrání tomu, aby se provedené změny s aktualizací nesmazaly. Soubory pak do child šablony přes FTP přesunete. My, ale tak trochu předpokládáme, že ten kdo si čte tento návod ví, jak se věci mají.

Pokud tento krok zvládnete, pak už stačí vyhledat soubory post.php, index.php, single.php, apod. a tam vložit následující kód.


<?php edit_post_link(__('{Edit}')); ?

Tento kód pak jednoduše přidá odkaz (edit) na úpravu obsahu webových stránek. U většiny šablon bude nutné přidat tento kód do smyčky příspěvku za metadata.

	
By <?php the_author_posts_link(); ?> on <?php the_time('F jS, Y'); ?> in <?php the_category(', '); ?> <?php edit_post_link(__('{Edit}'), ''); ?>

Vložení kódu přes plugin

Druhou možností jak vložit editační odkaz do stránek je použití pluginu Code Snippets. Tento plugin je zdarma, snadno se používá a nepoškodí váš web. Je to jeden z mála pluginů, který nemá vliv na rychlost webu.

Chcete-li začít, tak si musíte plugin stáhnout. Na toto téma jsme již psali článek na našem blogu ZDE. Přečtěte si jej prosím.

Pokud jste si návod přečetli, tak stačí vložit tento úryvek kódu a odkaz na rychlou editaci se vloží do příspěvků a stránek.

add_action('loop_start', function () {
  if (!is_singular() || is_page() || !is_main_query()) {
    return;
  }
 
  edit_post_link(__('{Edit}'));
}, 99);

Doufáme, že se Vám náš návod líbil a byl pro vás užitečný. Pokud pro svůj web hledáte odborníka, který se o váš web postará, kontaktujte nás na info@freshmill.cz nebo přes kontaktní formulář.

Zaujali jsme vás?

Začněme ještě dnes!

Kontaktujte nás