Jak přidat úryvek o autorovi do příspěvku vašeho webu WordPress

- 16.04.2023

Pokud vyvíjíte weby na míru, tak si vše musíte dělat sami. Při vývoji totiž nepoužíváme nějaké stavebnice podle kterých bychom si web poskládali. My jakýkoliv kód řešíme zvlášť. V dnešním článku vám ukážeme základní kód podle kterého si můžete k vašemu příspěvku vložit popis o autorovi, který pak bude zobrazen u každého vašeho příspěvku.

Kód pro vykreslení je velmi snadný a pokud máte základy PHP a HTML, tak vidíte, že níže uvedený kód u příspěvku ukáže jméno a popis. Obvykle je tento úryvek kódu vložen do single.php, což je šablona příspěvku.

<div id="author-bio">

	<div id="author-avatar"><?php echo get_avatar( get_the_author_meta( 'ID' ), 60 ); ?></div>

	<div id="author-details">
		<h2><?php esc_html_e( 'Post Written by', 'text_domain' ); ?></strong> <?php the_author_posts_link(); ?></h2>
		<?php the_author_description(); ?>
	</div><!-- #author-details -->

</div>

Pokud takový kód vložíte do motivu vašeho webu, tak jej musíte i nastylovat do CSS grafiky.

Jak přidat popis?

Může se vám stát, že po vložení úryvku kódu do souboru úryvek o autorovi neuvidíte. Je to dané tím, že v administraci vašeho webu nemáte vyplnění popisek. V administraci vyhledejte Uživatelé -> Profil a v sekci O vás (osobní informace) vložte popis. Následné úpravy uložte. A to je celé.

Pokud hledáte pro svůj web specialisty na WordPress weby, kontaktujte nás na info@freshmill.cz nebo přes kontaktní formulář. Velmi rádi vám pomůžeme.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.