Proč používat redakční systém WordPress pro své firemní stránky?


Jaroslav Hach
CEO, Art director

Každý se během plánování nových webových stránek setká s redakčními systémy. Ve webovém světě naleznete dva druhy, placené a zdarma. Teď je otázkou, který systém je lepší si vybrat. Každá ze dvou variant má svoje výhody a nevýhody.

1. Open Source – zcela zdarma, vyvíjen komunitou programátorů.
2. Placený CMS – za poplatek, vyvíjen agenturou.

Naše Studio Fresh Mill staví weby jen na systému WordPress a žádný jiný bychom nikdy nedoporučili. Proč? To vám popíšeme v tomto článku.

WordPress je systém, který je vhodný pro ty nejnáročnější webové projekty. Na celém internetu ho používá již přes 28% všech webů a věrný je takovým značkám jako je Samsung, Toyota, Bílý dům, Baťa.

Proč (ne)používat placené systémy

Některé webové agentury vyvíjí vlastní redakční systémy, aby si mohla klienta udržet i v příštích letech. Sepíšou smlouvu a zmíní se o měsíčních servisních poplatcích, které obsahují i licenci vlastního redakčního systému. Obvykle se to potencionálním klientům nelíbí, ale pokud mají dobrého obchodníka, který popíše jen výhody a nulové nevýhody, tak na redakční systém přistoupí.

Po roce užívání klient obvykle zjistí, že za měsíční poplatky zaplatil několik desítek tisíc korun. Ve výsledku si spočítá, že za 5 let používání zaplatí na poplatcích přes 40 000 Kč. Dále si je vědom, že musí platit včas. Také nemůže odejít ke konkurenci pokud mu spolupráce s agenturou nesedí.

Bezpečnost redakčního systému

Velmi častým výrazem u agentur je pojem nebezpečí. A na to potencionální klienti slyší. Přeci nebudou mít webové stránky, které se mohou se stát terčem útoku. Pokud si myslíte, že váš web je na placeném systému v bezpečí, tak jste na omylu. Dobří hackeři se dnes dostanou téměř kamkoliv. Jestli je WordPress nebo placený systém bezpečný, nemůžeme posoudit. Na WordPressu se podílí desítky tisíc programátorů a chyby jsou opravené ihned. Byl navržen s důrazem na bezpečnost. U placených ji opraví až ji někdo najde a vymyslí způsob, jak ji upravit.

WordPress používají giganti jako:
FunkceWordPressVlastní CMS
licenční poplatkylicence GPL – zdarmalicence systému. měsíční poplatky
instalacevelmi snadnásnadná, ale obvykle velmi složitá – provádí agentura
bezpečnostbezpečný, pravidelně aktualizovanýbezpečný
změna správce systémukdykoliv můžete změnit správcenení možné změnit správce, musíte si nechat vytvořit nový web
nároky na servernízkénízké, někdy vysoké
grafikana míru, šablonana míru, některé redakční systémy musí mít grafiku podle mustru
cenaprůměrná cena (grafiku + kódování)vysoká cena (licence + grafika + kódování + správa systému)
nastavenívelmi snadnéobvykle snadné
náklady na údržbuobvykle žádný servisní poplatekprovádí poskytovatel systému za poplatek

…další články

Líbí se vám, co děláme a máte zajímavý projekt? Kontaktujte nás nebo rovnou vyplňte brief. “když to nezkusíte, nic se nedozvíte”.

© 2014 – 2019 – Kopírování obsahu je zakázáno Fresh Mill

Web vytvořilo digitální studio Fresh Mill Tvorba webových stránek

V příštích několika dnech spustíme zbrusu nové webové stránky, takže nás pravidelně sledujte ať o nic nepřijdete.