Spustili jsme nové webové stránky Fresh Mill


Jaroslav Hach
CEO, Art director

Dnes je den D. Přesně ve tři hodiny ráno jsme spustili nové webové stránky studia Fresh Mill. Vývoj našich nových webových stránek trval pět měsíců. Z toho nejdéle se tvořilo uživatelské rozhraní, design a obsah. Kódování a stylování grafiky trvalo zhruba měsíc a půl.

Ač většině našich nových zákazníků se starý web líbil, tak nám už tolik ne. Byl zanedbaný, neaktualizovaný a grafika zestárla. Nebyl čas psát blog, přidávat nové reference a držet stránky aktuální. Hodně času jsme věnovali naším zákazníkům.

Jsme digitální a kreativní studio a webové stránky tomu neodpovídaly. Proto jsme se rozhodli pro radikální změnu.

Vytvořit nové stránky nebylo lehké. Tvořit design pro sebe než pro klienty není jednoduché. Nevěděli jsme jakým směrem se máme vydat. Nakonec jsme správnou cestu našli a jaký je výsledek?

„Při torbě nových webových stránek jsme se poučili z několika chyb, změnili celý koncept stránek, který odpovídá našim službám. Radikálně jsme změnili prezentaci našich referencí.“

Hlavní strana

Změnili jsme celkový vzhled a strukturu této stránky. Na co jsme nejvíce hrdí, jsou naši klienti a reference. Proto jsme nově vytvořili nový styl prezentace, který je uživatelsky zajímavý. Strana je menší a přehlednější.

Služby studia Fresh Mill

Kam naši návštěvníci často chodili, byla podstránka služby. Spousta studií odmítá dávat více informací o svých službách. Myslí si, že tím zákazníka odradí. My jsme se tím řídili také. Jenže to byl omyl. Změnili jsme celkový vzhled a vytvořili unikátní podstránky ke každé službě. Návštěvník si tak může projít proces práce, často kladené otázky a dozvědět se velké množství informací.

Naše práce, reference

Na starém webu jsme reference na které jsme hrdí, prezentovali otřesným způsobem. Nelíbí se nám když někdo, kdo dělá webové stránky vloží do detailu reference fotku webu, nadpis a napíše dvě věty. Co tím potencionálnímu zákazníkovi chce říct?

Chtěli jsme se odlišit a protože nám na každé práci záleží, vytvořili jsme speciální prezentace (case study). Zákazník zde najde informace typu: co bylo naším cílem, co zákazník dělá, jaké služby jsme poskytli, kolik hodin nám projekt trval, náhledy designu a spousty dalších informací. Za několik let jsme navrhli a vytvořili přes 110 webových stránek.

K dnešnímu datu je to aktuálně 115 webů. Je to velké číslo a jsme na něj pyšní. Každý projekt byl odlišný a posunul nás kupředu. Jenže tolik prací mít na našem webu nelze. Za prvé by se stránka nenačetla a pochybujeme, že by si návštěvník prohlédl všechny práce. Proto jsme se rozhodli prezentovat jen ty, které nás nejvíce ovlivnili. Během příštích 14 dnů ještě nějaké práce doplníme. Aktuálně k nim tvoříme prezentace.

Responzivita

Tohle chtělo změnu a pořádnou. Responzivní verze nebyla tak špatná, ale pokud tvoříme webové stránky, musíme jít každému příkladem. Největším problémem byly texty. Nadpisy malé a texty velké. Někdy zase slova byla tak mála, že nešla na mobilu přečíst. Občas se obrázky, tlačítka i texty mezi sebou překrývala. Samozřejmě 100% kompatibilitu nelze zaručit. Dnes si web prohlédnete na tisící a jednom zařízení.

Weby stavíme na redakčním systému WordPress

Spousty návštěvníků se nás ptalo, jak a na čem stavíme webové stránky. WordPress jsme na starém webu nezmiňovali, pouze jen na blogu a byla to chyba. Ten kdo plánuje webové stránky nechce za redakční systém ve většině případů platit měsíční poplatky a také nechce být závislí na dodavateli webu, zvolí si WordPress. Poptávku po tomto CMS jsme zaregistrovali i u velkých společností. Nedivíme se! Proč zvolit WordPress si můžete přečíst na našem blogu: http://freshmill.cz/proc-pouzivat-wordpress-pro-sve-firemni-stranky

…další články

Líbí se vám, co děláme a máte zajímavý projekt? Kontaktujte nás nebo rovnou vyplňte brief. “když to nezkusíte, nic se nedozvíte”.

© 2014 – 2018 – Kopírování obsahu je zakázáno Fresh Mill

Web vytvořilo digitální studio Fresh Mill