Spustili jsme nové webové stránky Fresh Mill


Jaroslav Hach
CEO, Art director

Dnes je den D. Přesně pět měsíců trval vývoj našich nových webových stránek. Z toho nejdéle se tvořilo uživatelské rozhraní, design a obsah. Kódování a stylování grafiky trvalo zhruba měsíc.

Ač většině našich nových zákazníků se web líbil, tak nám už tolik ne. Byl zanedbaný, neaktualizovaný a grafika zestárla. Nebyl čas psát blog, přidávat nové reference a držet stránky aktuální. Hodně času jsme věnovali naším zákazníkům.

Jsme digitální a kreativní studio a webové stránky tomu neodpovídali. Proto jsme se rozhodli pro radiální změnu.

Vytvořit nové stránky nebylo lehké. Tvořit design pro sebe než pro klienty není jednoduché. Nevěděli jsme jakým směrem se máme vydat. Nakonec jsme správnou cestu našli a jaký je výsledek?

“Poučili jsme se z několika chyb, změnili celý koncept stránek a vytvořili web, který odpovídá našim službám.”

Hlavní strana

Změnili jsme celkový vzhled a strukturu této stránky. Na co jsme nejvíce hrdí, jsou naši klienti a reference. Proto jsme nově vytvořili nový styl prezentace, který je uživatelsky zajímavý. Strana je menší a přehlednější.

Služby studia Fresh Mill

Kam naši návštěvníci často chodili, byla podstránka služby. Spousta studií odmítá dávat více informací o svých službách. Myslí si, že tím zákazníka odradí. My jsme se tím řídili také. Jenže to byl omyl. Změnili jsme celkový vzhled a vytvořili unikátní podstránky ke každé službě. Návštěvník si tak může projít proces práce, často kladené otázky a dozvědět se velké množství informací.

Naše práce, reference

Na starém webu jsme reference na které jsme hrdí prezentovali otřesným způsobem. Nelíbí se nám když někdo, kdo dělá webové stránky vloží do detailu reference fotku webu, nadpis a napíše 300 znaků textu. Co tím potencionálnímu zákazníkovi chce říct?

Chtěli jsme se odlišit a protože nám na každé práci záleží, vytvořili jsme speciální prezentace (case study). Zákazník zde najde informace typu: co bylo naším cílem, co zákazník dělá, jaké služby jsme poskytli, kolik hodin nám projekt trval, náhledy designu a spousty dalších informací.

Nově připravujeme prezentace, kde budou videa a gif obrázky z naší práce.

Responzivita

Tohle chtělo změnu a pořádnou. Responzivní verze nebyla tak špatná, ale pokud tvoříme webové stránky, musíme jít každému příkladem. Největším problémem byly texty. Nadpisy malé a texty velké. Někdy zase slova byla tak mála, že nešla na mobilu přečíst. Občas se obrázky, tlačítka i texty mezi sebou překrývala. Samozřejmě 100% kompatibilitu nelze zaručit. Dnes si web prohlédnete na tisící a jednom zařízení.

Weby stavíme na redakčním systému WordPress

Spousta návštěvníků se nás ptalo, jak a na čem stavíme webové stránky. WordPress jsme na starém webu nezmiňovali, pouze jen na blogu a byla to chyba. Ten kdo plánuje webové stránky nechce za redakční systém ve většině případů platit měsíční poplatky a také nechce být závislí na dodavateli webu, zvolí si WordPress. Poptávku po tomto CMS jsme zaregistrovali i u velkých společností. Nedivíme se. Nevěří větám typu: “WordPress, ale není pro vás, my máme svůj vlastní systém, který je mnohem dokonalejší. A to jen za 4 999 Kč bez DPH měsíčně”. Proč zvolit WordPress si můžete přečíst na našem blogu: https://freshmill.cz/proc-pouzivat-wordpress-pro-sve-firemni-stranky

…další články

Líbí se vám, co děláme a máte zajímavý projekt? Kontaktujte nás nebo rovnou vyplňte brief. “když to nezkusíte, nic se nedozvíte”.

© 2014 – 2019 – Kopírování obsahu je zakázáno Fresh Mill

Web vytvořilo digitální studio Fresh Mill Tvorba webových stránek

V příštích několika dnech spustíme zbrusu nové webové stránky, takže nás pravidelně sledujte ať o nic nepřijdete.