Web design trendy pro rok 2018

Jako každý rok představujeme trendy ve web designu pro rok 2018. Web design se neustále vyvíjí a vznikají nové grafické styly. Od minulého roku se v podstatě nic nezměnilo. Jen se grafické styly přepracovaly. Pojďme si ukázat 5 nejlepších trendů, které změní web design pro rok 2018.

1. Barvy

V minulých letech frčel tzv. flat design, ale novinkou pro rok 2018 jsou barevné přechody. Gradienty musí být jednoduché, hlasité a poskládané ze dvou až čtyř barev.

http://www.symodd.com/

2. Stíny

Stíny můžeme vidět skoro u každého moderního webu, ale díky novým technologiím si můžeme se stíny grafických prvků více pohrát.

3. Responzivita

Nyní jsme v době, kdy si každý mladý člověk prohlíží internet nebo nakupuje online přes svůj smartphone nebo tablet. Je proto nutné mít od web designéra vytvořený grafický návrh i pro mobilní zařízení. Není možné mít v dnešní době neresponzivní web. Grafika musí být přehledná, jednoduchá a uživatelsky příjemná.

4. Ilustrace

Doba, kdy jste měli na úvodní straně v banneru fotku nebo slider je už dávno pryč. Nově byste měli webové stránky obohatit univerzálními ilustracemi vytvořenými na míru. Banner rozpůlit, přidat sociální sítě atd.

https://www.wordpress-web.cz/

5. Velká písmena

Typografie byla, je a bude vždy silný vizuální nástroj. Vytváří osobnost, vyvolává emoce, sděluje informace a říká nám tón stránek. Velkým trendem bude kombinace velkých bezpatkových a patkových písmen nebo vytváření vlastních fontů. S texty se bude více experimentovat.

https://www.papertiger.com/
http://placesofintimacy.skyn.com/en
http://www.veintidosgrados.com/


Trendy v grafice nemůžete brát doslova. Nelze je aplikovat u všech webových stránek a je proto nutné vždy dělat weby pro funkční uživatele. Při navrhování nového designu se vždy snažte vymyslet něco nového.


Napsali jsme nový článek – Web design trendy pro rok 2019

Přečíst článek

© 2014 – 2019 – Kopírování obsahu je zakázáno Fresh Mill

Web vytvořilo digitální studio Fresh Mill Tvorba webových stránek