Byla objevena chyba v pluginu Elementor PRO. Díky ní lze hacknout web

10.05.2023

Závažná zranitelnost se objevila v celosvětově známém pluginu Elementor PRO, díky které lze hacknout webové stránky a nasadit na ně porno nebo jiný malware.

Chyba, která byla objevena teprve nedávno je závažná. Týká se webů, které používají zmíněný plugin Elementor PRO a WooCommerce. Útočník si totiž může vytvořit profil jako předplatitel či zákazník. Následně si pak může změnit roli na administrátor a tomu už nic nebrání v tom, aby ovládl celý web. Tato chyba se týká přes 5 milionů webů a doporučuje se ihned aktualizovat plugin na novou verzi.

Web je aplikace jako každá jiná, kterou máte nainstalovanou v počítači nebo v mobilu. Je tak zcela normální, že jsou neustále objevovány chyby a útočníci se snaží tyto chyby prolomit. Nicméně aby byl váš web v bezpečí, je nutné se o něj starat. Pro tyto případy nabízíme správu WordPress webových stránek. Pokud hledáte kvalitní odborní pro váš web, kontaktujte nás na info@freshmill.cz.Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.