Francie udělila společnosti TikTok pokutu 5 milionů EUR

21.01.2023

Francouzský regulátor ochrany dat, CNIL, udělil společnosti TikTok pokutu 5 milionů eur za problémy se souhlasem cookies v letech 2021 a 2022. Pokuta se týká nejenom mobilní aplikace, ale i webových stránek. Důvodem pokuty byl nedostatečný proces s odmítnutím souborů cookies, ale i jeho nakládáním. Nebylo tak pro uživatele jasné zda web zjišťuje informace o uživateli či ne.

Francie je s pokutami technologickým společnostem velmi aktivní. TikTok je v současné době nejoblíbenější sociální síť u mladých lidí, kde si můžete vytvořit nebo prohlížet a sdílet videa. Aplikace je v EU pod velmi podrobným dohledem, protože síť v současné době nedosahuje takových kvalit pro regulační orgány EU.

Co se aktuálně řeší u TikToku je, že nepřihlášení uživatelé si mohou prohlížet obsah prostřednictvím webových stránek. Patrně bude pro TikTok udělena další pokuta.Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.