Hackeři zneužívají zastaralé pluginy k instalaci backdoorů u miliony zanedbaných webových stránek

28.04.2023

Zastaralé pluginy ve WordPressu jsou často jednou z nejčastějších příčin útoků kyberzločinců. Pluginy jsou vytvářeny třetími stranami, které mohou být zneužity k napadení webu. Pokud plugin není aktualizován, tyto chyby mohou zůstat neopravené, což může vést k narušení bezpečnosti.

Kyberzločinci často skenují internet v searchu zastaralých pluginů, aby hledali bezpečnostní chyby, které mohou využít k útoku. Poté, co najdou zranitelné pluginy, se pokusí o jejich prolomení a mohou využít webové stránky, na kterých jsou pluginy nainstalovány, k šíření škodlivého kódu, krádeži dat nebo jiným útokům.

Pokud používáte zastaralé pluginy, může být vaše webová stránka vystavena riziku útoků a zneužití. Proto je důležité pravidelně aktualizovat všechny pluginy na nejnovější verze a také vyloučit použití zastaralých pluginů. Kromě pluginů je nutné se starat i aktuálnost šablony a celého kódu webových stránek.

Pokud máte podezření, že vaše webová stránka byla napadena, měli byste okamžitě provést důkladnou kontrolu a zabezpečit ji před dalšími útoky. Důležité je také vytvořit zálohu stránky, aby bylo možné se k původním datům vrátit, pokud dojde k narušení bezpečnosti.

Zabezpečení webových stránek je zásadní pro ochranu dat a návštěvníků stránek. Pravidelné aktualizace pluginů a bezpečnostní opatření mohou pomoci minimalizovat riziko útoků a ztráty dat.

V současné době jsou hackeři aktivnější, protože WordPress je oblíbený redakční systém a stále je na trhu webových stránek mnoho uživatelů, kteří svůj web zanedbávají. Proto pokud máte neaktualizovaný web, kontaktujte nás na info@freshmill.cz nebo skrze kontaktní formulář. Naše studio nabízí správu WordPress webových stránek a je tak schopné vám v tomto ohledu pomoci.Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.