NÚKIB varoval, že TikTok je bezpečnostní hrozba

08.03.2023

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varoval, že čínská sociální síť TikTok je hrozba a její používání představuje bezpečnostní riziko.

Nás tohle ani nepřekvapuje, protože to není tak dlouho, kdy jsme psali článek o TikToku a jeho problémech, kdy uživatelé nemusí být ani přihlášení, aby viděli obsah.

TikTok je sociální síť, která vznikla v září 2016 a je vyvíjená čínskou společností ByteDance. Na čínském trhu nese název Douyin. Nejdříve tato aplikace umožňovala uživatelům vytvářet klipy dlouhé 15 vteřin, ale během června 2021 povolila vytvářet videa dlouhá 3 minuty. V současné době lze na TikToku nahrát videa dlouhá 10 minut.

Problém ovšem nastává v tom, jak nakládá tento gigant, který získává poslední době na velké popularitě s daty. Aplikace dokáže sbírat data IP adres, obsahu, informace z mobilu, GPS a biometrická data.

TikTok je hrozbou a my bychom též doporučili aplikaci nepoužívat.Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.