Plugin Yoast SEO 20.5 ztratil kompatibilitu s PHP 7.1, 7.0 a 5.6

19.04.2023

Minulý týden byla vydána nová verze populárního pluginu Yoast Seo, který opravuje několik bezpečnostních chyb s vylepšeným náhledem Google SERP. Náhled zobrazuje úryvky pro mobily a počítače s aktuálním stylem Google, takže uživatelé mohou přesně vidět, jak budou jejich úryvky vypadat.

Další velkou změnou a poměrně zásadní je ztráta kompatibility s PHP verzemi 5.6, 7.0 a 7.1. Nově je tak vyžadována PHP verze 7.2 a vyšší spolu s novou verzí WordPressu.

Pro většinu WordPress webů by nová aktualizace neměla být problém, protože dle statistik https://wordpress.org/about/stats/ skoro 90% webů používá PHP verzi 7.2 a více. Stále ale existuje mnoho webů, které jsou zastaralé a změnu PHP verze potřebují. Je to důležitý krok kvůli bezpečnosti webových stránek.

Pokud vlastníte webové stránky a vidíte, že jsou již delší dobu neaktualizované, kontaktujte nás. Případně nabízíme správu WordPress webových stránek, kde vám velmi rádi pomůžeme.Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.