WordPress patří v současnosti mezi nejoblíbenější redakční systémy na světě

12.01.2023

WordPress je redakční systém pro webové stránky a e-shopy. Dříve, v jeho začátcích se často používal pro tvorbu blogů nebo menších magazínů, ale během posledních deseti let vzrostl natolik, že na něm lze postavit jakýkoliv web, e-shop nebo sociální síť. Možná vás tak ani nepřekvapí, že v současné době patří WordPress mezi absolutně nejlepší a nejoblíbenější redakční systémy na světě.

Rozhodně to není tím, že by byl zdarma. Důležitém aspektem jeho popularity je přizpůsobivost. Má dostatečný počet modulů pro rozšíření, ale také velkou základnu vývojařů a různých návodů. To vám nikde žádný jiný redakční systém nemůže nabídnout.

Jak je vidět na grafu níže, tak WordPress v současné době zaujímá 43% podíl na trhu s CMS (redakční systém). Popularita ostatních systémů klesla na 32% a Shopify se drží lehce nad 4%. To je naprosto výborný výsledek. Společnost Automaticc, které WordPress patří dokonce věří, že se během několika let dostane na 70 – 80%.

unnamed

Naše studio Fresh Mill se zabývá tvorbou webových stránek na redakčním systému WordPress 10 let a v současné době jsme na něm postavili přes 1 000 webových stránek. Tím můžeme tak trochu naznačit, že i my jsme se podíleli na růstu oblíbenosti CMS WordPress. Pokud i vy uvažujete o tvorbě webových stránek na tomto redakčním systému, rozhodně nás kontaktujte.Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.