Jak přidat měřič síly hesla ve WooCommerce

- 18.02.2023

V tomto návodu bychom vás rádi naučili, jak snadno můžete přidat měřič síly hesla v registračním formuláři, ale také jak jej zcela odstranit.

Mít silné heslo v dnešní době je velmi důležité. A rozhodně to neplatí jen pro WordPress nebo WooCommerce, hesla musíte mít silná do jakýkoliv aplikací, sociálních sítí, e-mailových schránek nebo bankovních účtů. Pokud jsou hesla jednoduchá, útočník je může snadněji prolomit a ovládnout tak váš život. Pamatujte, že silné heslo je základ.

Jak vypadá silné heslo? Obsahuje různé znaky, malá a velká písmena, symboly, čísla. Bezpečné heslo obsahuje alespoň 12 znaků. Pro útočníky je pak těžké takové heslo prolomit.

Jak přidat měřič síly hesla ve WooCommerce?

První možnosti je přidat následující kód do souboru functions.php nebo přes plugin. Pokud kód vložite, zobrazí se v registračním formuláři ve WooCommerce změna síly hesla. Síla hesla je uvedena níže pod číslem 2.

  • 0 – velmi slabé
  • 1 – slabé
  • 2 – trochu silné
  • 3 – střední
  • 4 – silný
add_filter( 'woocommerce_min_password_strength', 'change_password_strength_meter' );

function change_password_strength_meter( $strength ) {
	 return 2;
}

Pokud budete chtít měřič síly ještě vylepšit a to tak, že k němu budete chtít přidat popisky, vložte do functions.php mnohem propracovanější kód.

add_filter( 'woocommerce_get_script_data', 'password_strength_meter_settings', 20, 2 );

function password_strength_meter_settings( $params, $handle  ) {

	if( $handle === 'wc-password-strength-meter' ) {
		$params = array_merge( $params, array(
			'min_password_strength' => 3,
			'i18n_password_error' => 'velmi špatné',
			'i18n_password_hint' => 'Heslo by mělo mít alespoň 12 znaků a používat kombinaci VELKÝCH a malých písmen, číslic a symbolů (e.g.,  ! " ? $ % ^ & ).'
		) );
	}
	return $params;

}

Jak odebrat měřič síly?

Pokud nechcete mít ve svém e-shopu měřič síly hesla, tak opět stačí vše vyřešit jednoduchým kódem, který vložíte do functions.php. Uživatelé pak nebudou mít žádný limit pro zadávání hesel, ale to nedoporučujeme.

add_action( 'wp_enqueue_scripts', 'remove_wc_password_strength_meter', 10 );

function remove_wc_password_strength_meter() {

	wp_dequeue_script( 'wc-password-strength-meter' );
	
}

Pokud hledáte odborníky na vývoj webových stránek nebo e-shopů, kontaktujte nás na info@freshmill.cz nebo přes kontaktní formulář. Rádi probereme možnosti spolupráce.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.