Jak zadat poptávku na tvorbu webových stránek nebo vývoje e-shopu


Každý den nám do mailu dorazí několik poptávek na tvorbu webových stránek, návrhu grafiky, vývoje konfigurátoru nebo e-shopu. Nejčastěji napsaná věta vypadá takto “Chceme webové stránky, ale než se posuneme dál, můžete napsat cenu?”.

Nemůžeme, bohužel. Naše studio tvoří webové stránky na míru a pokud máme napsat alespoň orientační cenu, potřebujeme více informací. Přitom informace, které potřebujeme nejsou nijak složité. Cena webu totiž může být 2 000 Kč, ale i třeba 250 000 Kč. Pokud vás zajímají alespoň orientační ceny tvorby webu, koukněte k nám na ceník.

Rozhodli jsme se sepsat několik bodů, které je nutné mít připravené, pokud hledáte kvalitního dodavatele webových stránek.

O projektu

Na začátku každé poptávky sepište čím se bude projekt zabývat a jestli půjde o návrh nového webu nebo redesign současných stránek. V případě, že web existuje, připojte www odkaz.

Představa o designu

Pro výpočet ceny je důležité sepsat alespoň představu v jakém duchu byste si nový web představovali. Nemusíte psát barvy, ale stačí zaslat odkaz na weby, které se vám líbí. Jsou totiž dva druhy webů. Jedny, které jsou moderní, čisté, jednoduché. Druhé jsou weby, které nejsou často k vidění např. https://coingaming.io/ nebo https://www.pantheoneaudio.com/

Služby

Je nutné napsat o jaké služby máte zájem. Můžete jen chtít nakódovat webové stránky, napojit je na redakční systém, vytvořit firemní brandning nebo navrhnout novou grafiku. Tohle všechno je důležité v bodech sepsat. Služby, které nabízíme naleznete na našich webových stránkách.

Rozpočet

Někteří poptávající se rozhodují na základě nízké ceny a reference, úspěch, kvalita není zajímavá. Přitom reference a zkušenosti jsou základ. K poptávce je nutné poslat i rozpočet, který na projekt máte. My si tak můžeme udělat konkrétní představu s jakým finančním budgetem pro realizaci projektu počítáte. Můžeme tak vymyslet kompromis nebo najít jiné technické řešení.

A teď v bodech:

  • Čím se bude projekt zabývat?
  • Máte zpracovaný firemní branding?
  • Jaká je vaše představa o designu?
  • Kdo je vaše konkurence?
  • Jaká je vaše představa o termínech?
  • Jaké funkce bude mít web?
  • Plánujete SEO?Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.