Proč je dobré mít e-shop na WordPressu?


WordPress je jednou z nejpopulárnějších platforem pro tvorbu webových stránek na světě. Ať už potřebujete blog, webovou stránku nebo e-shop. Redakční systém WordPress je snadno přizpůsobitelný i pro e-commerce prostor. V tomto článku se podíváme na několik důvodů, proč je dobré mít e-shop právě na této platformě.

Flexibilita a možnosti přizpůsobení

Jedním z největších benefitů WordPressu je jeho flexibilita a schopnost přizpůsobit se různým potřebám uživatelů. Existuje mnoho různých témat a pluginů, které umožňují snadnou personalizaci e-shopu. Můžete si tak přizpůsobit design, funkčnost a vlastnosti e-shopu dle vašich potřeb. Kromě velkého výběru šablon lze vytvořit e-shop na míru.

Snadná správa obsahu

Díky jednoduchému a intuitivnímu rozhraní WordPressu je správa obsahu na e-shopu velmi snadná. Můžete snadno přidávat a upravovat produkty, kategorie, popisky a další informace.

Bezplatné pluginy pro e-commerce

WordPress repozitář čítá tisíce modulů, které jsou zdarma. Můžete tak web snadno rozšířit o různé funkcionality. Nicméně i zde platí pravidlo, že vzhlédnout se v pluginech při tvorbě e-shopu není dobré řešení a je vždy cestou do pekel. Nicméně pokud je e-shop vyvíjen dobře a na míru, jsou bezplatné pluginy výbornou výhodou, protože nemusíte platit za předražené funkce.

SEO optimalizace

WordPress je vynikající platformou pro SEO optimalizaci. Mnoho pluginů, jako například Yoast SEO či Rank Math, vám pomůže zlepšit viditelnost vašeho e-shopu ve vyhledávačích. Tyto pluginy vám umožní snadno upravit meta popisky, názvy stránek, odkazy a další prvky, které mají vliv na pozici ve vyhledávačích.

Bezpečnost

Bezpečnost je jedním z klíčových aspektů pro každý e-shop. WordPress poskytuje bezpečnostní aktualizace a má velkou komunitu vývojářů, kteří pracují na odhalování a řešení bezpečnostních děr systému. Pro tyto účely nabízíme správu WordPress webových stránek, kde se o aktuálnost systému postaráme.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.