Proč používat redakční systém WordPress pro své firemní stránky?

- 27.12.2017

Skoro každý nový zákazník jakéhokoliv studia, které se zabývá vývojem webových stránek by se měl setkat s redakčními systémy. Ve webovém světě naleznete dva druhy, placené a zdarma. Otázku, kterou si budete pokládat je jaký si vybrat. Je lepší ten placený nebo ten, který je zdarma? A to si řekneme v tomto článku. Každá ze dvou variant redakčních systémů má svoje výhody a nevýhody.

1. Open Source – zcela zdarma, vyvíjen komunitou programátorů.
2. Placený CMS – za poplatek, vyvíjen agenturou.

Naše Studio Fresh Mill staví weby pouze na systému WordPress. Žádný jiný bychom nikdy nedoporučili. Proč?

WordPress je systém, který je vhodný pro ty nejnáročnější webové projekty. Na celém internetu ho používá již přes 34% (toto číslo stále roste) všech webů a věrný je takovým značkám jako je Samsung, Toyota, Bílý dům, Baťa.

Proč (ne)používat placené systémy

Některé webové agentury vyvíjí vlastní redakční systémy, aby si mohla klienta udržet i v příštích letech. Sepíšou smlouvu a zmíní se o měsíčních servisních poplatcích, které obsahují i licenci vlastního redakčního systému. Obvykle se to potencionálním klientům nelíbí, ale pokud mají dobrého obchodníka, který popíše jen výhody a nulové nevýhody, tak na redakční systém přistoupí.

Po roce užívání klient obvykle zjistí, že za měsíční poplatky zaplatil několik desítek tisíc korun. Ve výsledku si spočítá, že za 5 let používání zaplatí na poplatcích přes 40 000 Kč. Dále si je vědom, že musí platit včas. Také ač mu spolupráce s agenturou nesedí, nemůže se rozhodnout pro výběr jiné agentury nebo studia.

Velmi častým výrazem u agentur je pojem nebezpečí. A na to potencionální klienti slyší. Přeci nebudou mít webové stránky, které se mohou se stát terčem útoku. Pokud si myslíte, že váš web je na placeném systému v bezpečí, tak jste na omylu. Dobří hackeři se dnes dokáží dostat téměř kamkoliv. Jestli je WordPress nebo placený systém bezpečný, nemůžeme posoudit. Na WordPressu se podílí desítky tisíc programátorů a chyby jsou opravené ihned. Byl navržen s důrazem na bezpečnost. U placených ji opraví až ji někdo najde a vymyslí způsob, jak ji upravit.

WordPress používají giganti jako:

FUNKCE WORDPRESS VLASTNÍ CMS
licenční poplatky licence GPL – zdarma licence systému. měsíční poplatky
instalace velmi snadná snadná, ale obvykle velmi složitá – provádí agentura
bezpečnost bezpečný, pravidelně aktualizovaný bezpečný
změna správce systému kdykoliv můžete změnit správce není možné změnit správce, musíte si nechat vytvořit nový web
nároky na server nízké nízké, někdy vysoké
grafika na míru, šablona na míru, některé redakční systémy musí mít grafiku podle mustru
cena průměrná cena (grafiku + kódování) vysoká cena (licence + grafika + kódování + správa systému)
nastavení velmi snadné obvykle snadné
náklady na údržbu obvykle žádný servisní poplatek provádí poskytovatel systému za poplatek
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.