Databáze

Občas se stává, že naši klienti od nás slyší odborná slova, kterým vůbec nerozumí a tak jsme připravili od A-Z slovník pojmů, který zahrnuje přes 200 odborných výrazů.

Popis

Databáze je široký pojem. Máme různé typy databází, ale jedno mají společné. Je to digitální kartotéka všech dat. Informace v ní jsou předávány a odstraňovány z tabulek pomocí jazyka SQL. Tento jazyk se ovládá pomocí různých dotazů.

Abyste mohli používat WordPress, nemusíte porozumět světu databází. Běžný uživatel webových stránek s tímto nepřijde do styku. Pokud ano, musí být velmi opatrný, poněvadž odstraněním nesprávné tabulky může dojít k problému se zobrazením webové stránky. Tento krok je nevratný.

Ke své databázi MySQL se můžete připojit pomocí phpMyAdmin. Jedná se o webovou aplikaci, která je propojená s vaším webem a URL adresa pro přístup do aplikace je pro každý hosting odlišná.

Níže jsme pro vás připravili malou ukázku tabulek, které v databázích pro WordPress můžete najít.

  • wp_users
  • wp_postmeta
  • wp_comments
  • wp_termmeta
  • wp_term_taxonomy

MySQL ovlivňuje načítání webových stránek. Většina WordPress webů musí toto řešit pluginem. Tyto pluginy umí uložit mezipaměť webových stránek a tím je web rychlejší. MySQL běží na vašem serveru jako aplikace. Jakmile váš web navštíví více návštěvníku, musí WordPress načíst informace z databáze do prohlížeče uživatele. Díky tomu se webové stránky načítají pomaleji.


Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.