Šablona

Občas se stává, že naši klienti od nás slyší odborná slova, kterým vůbec nerozumí a tak jsme připravili od A-Z slovník pojmů, který zahrnuje přes 200 odborných výrazů.

Popis

Šablona ve WordPressu je motiv nebo-li webová stránka. Po instalaci šablony nahrajete vzhled vašeho nového webu, který se skládá z obsahu, rozvržení jednotlivých sekcí, barev, typografie a obrázků. Pokud nahranou šablonu změníte na jinou, tak obsah zůstane nezměněn a změní se pouze vzhled.

Webová stránka se skládá z redakčního systému a šablony. Když poprvé nainstalujete redakční systém na váš hosting, tak bude dodáván z výchozím motivem. Ve WordPressu můžete základní motiv změnit.

Šablony u redakčního systému WordPress jsou zazipované soubory, které se skládají z nakódovaných a naprogramovaných souborů včetně CSS stylů a šablon podstránek.

Šablona ve WordPressu se dělí na dva typy základních šablon.

1. Premium šablony

Tento typ šablon se používá pokud vám na webu nezáleží nebo jste smíření s variantou, že najdete stejný web 10x jinak. Tyto premium šablony stojí obvykle $49 – $99 a jsou to již hotové typy motivů. Tyto motivy se obvykle skládají z page builderu a několika pluginů.

Naše studio Fresh Mill při tvorbě webů premium šablony nepoužívá a pokud již klient má zájem o premium šablonu, jsme schopní takový motiv upravit a změnit podle přání klienta.

2. Šablona na míru, custom šablona

Tento typ šablon je nejlepší řešení při tvorbě webových stránek a je to ten druh šablon, které se používají při tvorbě webových stránek na míru. Šablona na míru znamená, že je motiv vytvořen od prvního řádku kódu podle grafických návrhů, které jsou také vytvořeny na míru.

Výhodou šablony na míru oproti premium šablonám je to, že jsou kvalitnější, intuitivnější, bezpečnější, SEO friendly a podle požadavků klienta. To u premium šablony nikdy nenajdete.

Tento typ šablon je řešení, které naše studio Fresh Mill používá nejčastěji. Pokud si u nás necháte vytvořit web a to na míru, tak zvolíme custom řešení.


Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.