Ssl

Občas se stává, že naši klienti od nás slyší odborná slova, kterým vůbec nerozumí a tak jsme připravili od A-Z slovník pojmů, který zahrnuje přes 200 odborných výrazů.

Popis

SSL je zkratka pro Secure Sockets Layer, což je laicky bezpečný způsob připojení a ověření komunikace mezi serverem vašeho webu a počítačem návštěvníka webu. Tento protokol najdeme u všech webových adres, kde místo klasického http najdeme https. SSL certifikáty jsou standardem webových stránek.

Pokud vám váš webový vývojař radí, že jej nemusíte mít nebo jej u svého webu nemáte, doporučujeme si vše zařídit. Případně můžete kontaktovat naše studio, které vám SSL certifikát zařídí a nastaví.

V současné době většina moderních prohlížečů jako Chrome nebo Fireflox vyžaduje, aby všechny webové stránky měly platné certifikáty HTTPS.

Z pohledu redakčního systému WordPress i on sám vyžaduje bezpečné připojení a naštěstí instalace a nastavení je snadné. Od minulého roku již nemusíte při nastavení SSL certifikátu používat zásuvný plugin, ale stačí přímo v jádru WordPressu dát pokyn k aktivaci. WordPress totiž již sám umí zjistit zda máte na hostinug povolený bezpečný protokol či ne.

Většina dnešních hostingových služeb jak v České republice, tak po celém světě podporuje Let´s Encrypt a to zdarma. Pak již stačí v nastavení službu aktivovat a na webu zprovoznit platný bezpečnostní protokol. Nicméně ne každý hosting v ČR toto podporuje. Stále se setkáváme s hostingy, které mají tuto položku zpoplatněnou. Pokud vás zajímá jaký hosting zvolit, aby uměl vše výše uvedené, doporučujeme hosting Ebola.cz


Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.