Jak vložit zajímavé ikonky do editoru bloků Gutenberg?


V březnu tohoto roku byl vydán zajímavý plugin, který umožňuje jednoduše vložit ikonky do editoru Gutenberg kamkoliv chcete a to jen pomocí tlačítka. Plugin se jmenuje JVM Gutenberg Rich Text Icons a přišel s ním vývojař Joris van Montfort.

Plugin je založen na ikonkách knihovny Font Awesome, verze 4.7, ale pokud jste vývojař, tak si můžete ikonky nahradit svojí vlastní sadou. Velkou výhodou tohoto pluginu je, že tlačítko pro vložení ikonky se nachází v horní liště panelu nástrojů a nejdete ho mezi zarovnáním textu a ikonkou B (tučně). Můžete tak ikonku vložit kamkoliv a to i mezi text nebo před/za nadpis.

Další zajímavostí tohoto pluginu je, že velikost či barva ikonky zůstane stejná při vložení do stejného bloku okolního textu. Tzn., vložíme-li ikonku například do tlačítka s modrým obrysem a textem o velikosti 16px, zdědí ikonka stejné parametry.

Autor pluginu také poskytl háčky, takže vývojaři třetí stran mohou implementovat vlastní sasu ikonek Font Awesome prostřednictvím souboru JSON. K dispozici je také možnost nahrát nebo přepsat vlastní šablony stylů a tříd.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.