Fresh Mill

Vrátit zpět

Na facebooku lze sdílet příspěvky ve 3D

Sdílet článek

Tento týden společnost Facebook uvedla nový typ příspěvků, který nám otevírá nové brány do virtuálního světa. Ve 3D grafickém programu vytvoříte model a publikujete ho na facebooku. Sociální síť podpořila ve svých příspěvcích nový formát souborů, který uživatelům usnadní sdílení vysoce kvalitních souborů.

Samozřejmě se jedná o novinku, která je stále ve fázi vývoje. Troufáme si říct, že v budoucnu bude možnost si 3D model přiblížit, měnit barvy, poskládat nebo připojit virtuální brýle a model si prohlédnout online. Každopádně tohle je super věc a moc se nám líbí.

3D příspěvky podporují standardní formát souboru GIFT 2.0, který umožňuje reálné vykreslení textur, osvětlení, drsných a lesklých objektů. Nové rozhraní API umožňuje vývojářům vytvářet aplikace pro 3D modelování nebo dokonce i 3D kamery.

Mezi prvními, kdo sdílel 3D příspěvek byla společnost LEGO.

https://www.facebook.com/LEGO/posts/10155489097298403

V současné době mohou uživatelé nahrát 3D model z aplikace Sony nebo z webové galerie Oculus Media.

Pokud chcete 3D model na míru, tak stačí oslovit naše studio. Návod, jak model vyexportovat do formátu .glb naleznete tady.

Get a closer look at Blue — in 3D. Add her to your photo or video with #JurassicWorld effect on your Facebook camera here: http://unvrs.al/JWFBCam

Zveřejnil(a) Jurassic World dne Úterý 20. února 2018

Zaujali jsme vás?

Začněme ještě dnes!

Kontaktujte nás