Na facebooku lze sdílet příspěvky ve 3D


Tento týden společnost Facebook uvedla nový typ příspěvků, který nám otevírá nové brány do virtuálního světa. Ve 3D grafickém programu vytvoříte model a publikujete ho na facebooku. Sociální síť podpořila ve svých příspěvcích nový formát souborů, který uživatelům usnadní sdílení vysoce kvalitních souborů.

Samozřejmě se jedná o novinku, která je stále ve fázi vývoje. Troufáme si říct, že v budoucnu bude možnost si 3D model přiblížit, měnit barvy, poskládat nebo připojit virtuální brýle a model si prohlédnout online. Každopádně tohle je super věc a moc se nám líbí.

3D příspěvky podporují standardní formát souboru GIFT 2.0, který umožňuje reálné vykreslení textur, osvětlení, drsných a lesklých objektů. Nové rozhraní API umožňuje vývojářům vytvářet aplikace pro 3D modelování nebo dokonce i 3D kamery.

Mezi prvními, kdo sdílel 3D příspěvek byla společnost LEGO.

https://www.facebook.com/LEGO/posts/10155489097298403

V současné době mohou uživatelé nahrát 3D model z aplikace Sony nebo z webové galerie Oculus Media.

Pokud chcete 3D model na míru, tak stačí oslovit naše studio. Návod, jak model vyexportovat do formátu .glb naleznete tady.

https://www.facebook.com/JurassicWorld/posts/1760208700690672Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.