Fresh Mill

Vrátit zpět

Top 6 webových nástrojů pro výběr barvy

Sdílet článek

Může se zdát, že vybrat barvu by neměl být žádný problém. Jenže v dnešní době je toho kolem nás tolik, že člověk někdy neví, jak ten barevný odstín bude na naše okolí působit. Při výběru barev na webové stránky našich klientů hledáme barevné odstíny u online webových nástrojů. Tyto nástroje nabízí neskutečné množství nádherných barev a odstínů, které by vás ani nenapadlo použít.

1. Colordot Hailpixel

Výborný nástroj pro výběr barvy. Jednoduše jezdíte kurzorem myši po obrazovce a ta se barevně mění. Kliknutím se obrázek uloží a zobrazí se HEX kód. Dole máte možnost barvu smazat nebo si tu samou barvu znovu upravit pomocí nastavení v rgb nebo hsl.

https://color.hailpixel.com/

2. Color Hunt

Velmi jednoduchý online nástroj, který není tak propracovaný, ale je velikým zdrojem inspirace. Web obsahuje širokou paletu barev, které lze filtrovat podle nejnovějších, trendy, populární. Také můžete vyhledat různé odstíny ke zvolené barvě. U nás je tohle druhá nejpoužívanější aplikace a pokud používáte prohlížeč Chrome, tak ho doporučujeme o tuto aplikaci rozšířit.

https://colorhunt.co/

3. ColorHexa

Toto je zvláštní nástroj a těžko říct jestli ho použijete. My ho používáme poměrně často, ale ne tak úplně k výběru barev. Nástroj funguje tak, že do vyhledávacího pole vložíte vaší barvu a aplikace vyhledá informace k barvě a další barevné odstíny.

https://www.colorhexa.com/

4. Coolors.co

Tento nástroj je docela dost propracovaný a slouží k tvorbě barevných schémat. Má neskutečné množství funkcí a hledat v něm tu správnou barvu je takové hraní. Tento nástroj máme propojený s Photoshopem a opět lze s tímto nástrojem rozšířit prohlížeč Chrome. Možná na začátku je problém se v něm vyznat, ale jakmile pochopíte všechny jeho funkce, tak na něj nedáte dopustit.

https://coolors.co/

5. HTML Color Codes

Pátým předposledním nástrojem je html color codes. Pomocí nástroje jednoduše vyberete barvu a aplikace zobrazí všechny formáty kódu HTML / CSS. Nástroj má dokonce i vlastní nástroj pro generování barev. Je to skvělý nástroj, ale moc ho nepoužíváme.

https://htmlcolorcodes.com/

6. Open Color

Posledním nástrojem je Open Color, který je opravdu jednoduchý. Nemá žádné funkce jako kopírování kódu nebo výběr svojí vlastní barvy. Jestli hledáte něco jednoduchého, tak doporučujeme tento nástroj.

https://yeun.github.io/open-color/

Zaujali jsme vás?

Začněme ještě dnes!

Kontaktujte nás