Vyšla nová verze WordPress 5.1, co je nového?

- 22.02.2019

WordPress dnes spustil novou aktualizaci WordPress 5.1 (Betty), která se zaměřila na zlepšení a zrychlení výkonu nového editoru Gutenbereg. Minulou verzi WordPressu 5.0 si stáhlo přes 35 milionů lidí a editor vnímají poměrně pozitivně.

Nová aktualizace zahrnuje nové funkce a přidává Site Health, což je soubor funkcí zaměřený na bezpečnost a rychlost. WordPress nyní zjistí jestli web není spuštěný na zastaralé verzi PHP a na panelu informací konkrétně v nástěnce zobrazí informace o aktualizaci PHP. Nová aktualizace WordPress 5.1+ zabrání uživatelům instaloval pluginy, které vyžadují nejnovější verze PHP než používá WordPress.

WordPress 5.1 přináší následující:

  • Aktualizace hodnot konstaty WP_DEBUG_LOG
  • Vylepšená taxonomie metaboxu
  • Nové procesy pro vytváření JavaScriptu
  • Nová human_readable_duration funkce
  • Aktualizované rozhraní Cron Api s novými funkcemi

Pokud používáte Yoast Seo a pravidelně provádíte aktualizace, tak se vám po této nové aktualizaci WordPressu 5.1 nastavení přesune do pravého panelu Gutenbergu. Ikonku najdete hned vedle tlačítek “Aktualizovat”.

Pokud potřebujete pomoct či hledáte správce vašich webových stránek, neváhejte nás kontaktovat přes náš kontaktní formulář nebo chatovací okénko, kde jsme každý den online. Rádi s vámi navážeme dlouhodobou spolupráci.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.