Nová verze WordPress 5.2 přináší lepší zabezpečení a ochranou proti chybám PHP

- 12.05.2019

WordPress dnes spustil novou verzi WordPress 5.2, pojmenovaný “Jaco” (na počest jazzového hudebníka Jaco Pastorius), která obsahuje několik aktualizací zabezpečení. Zejména nové funkce pro kontrolu stavu webových stránek, ochranu před chybami PHP a nové ikony řídícího panelu. O verzi 5.0 jsme psali zde.

Kontrola stavu webu

Ve verzi 5.1 byla představena funkce Site Health. Tato nová verze představuje jeho dvě nové nástroje, které pomáhají vyřešit běžné problémy s konfigurací. Dále také můžete kontrolovat stav stránek, které vyžadují vaší pozornost.

Oprava chyb PHP

S novou verzí se aktualizace zaměřila na bezpečnou opravu fatálních chyb. Tím je zejména myšlená lepší manipulace s tzv. bílou obrazovkou smrti. V této nové verzi se WordPress také dokáže automaticky zkontrolovat, zda je verze PHP kompatibilní s nainstalovanými pluginy. Pokud některý z nich potřebuje vyšší verzi PHP než používá web, WordPress neumožní jeho aktivaci, což zabrání možným chybám kompatibility.

Nové ikony

Nová verze obsahuje také třináct nových ikonek včetně Instagramu, sady ikon pro BuddyPress a ikon země, které najdete v panelu.

Kromě toho WordPress obsahuje několik nových funkcí pro vývojaře. Měli byste mít na paměti, že například minimální verze PHP, kterou WordPress podporuje, je 5.6.20. Mezi dalšími novinkami je několik aktualizací zabezpečení, nová podmíňěná funkce a dvě třídy CSS, které usnadňují návrh a přizpůsobení Zásady ochrany osobních údajů. Nově díky integraci webpack a Babel v balíčku wordpress / scripts se vývojáři nebudou muset starat o nastavení složitých nástrojů pro tvorbu moderního JavaScriptu.


WordPress je nejoblíbenější redakční systém na světě, díky čemuž se musí neustále zlepšovat. Pokud svoje webové stránky neaktualizujete, váš web je zranitelný a představuje velké riziko pro vaše online podnikání. Pokud si nevíte rady, nabízíme správu webových stránek již od 200 Kč / měsíc.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.