Google změnil vyhledávání obrázků, obrázky už jen tak neukradnete

- 18.01.2018

Každý, kdo aspoň jednou hledal obrázky na Google, tak zná tlačítko „zobrazit obrázek“. Bohužel vyhledávač Google se rozhodl pro radikální změnu a tlačítko odstranil. Google dokonce odstranil i funkci hledání dalších podobných obrázků.

Že se vyhledávač obrázků změní se dalo očekávat, protože společnost několik let vede spory s majiteli autorských práv. Zejména fotografům, designérům a vydavatelům vadilo, že vyhledávání obrázků umožnilo nenavštívit jejich webové stránky a rovnou si obrázek stáhnout. I za kolegu mohu říct, že je to skvělý krok. Jaroslav H. dělá digitální abstrakci a jeho díla byla takhle stahována aniž by se ho někdo ptal nebo navštívil jeho osobní webové stránky.

Je to skvělá zpráva pro vydavatele, ale horší pro uživatele, kteří budou muset navštívit webové stránky, prohledat je, obrázek najít a stáhnout si ho. I tak, ale stále existuje spousty řešení, jak webové stránky nenavštívit a obrázek si ihned stáhnout. Možná jen budete bojovat se zobrazením obrázku v plné kvalitě. Dobrou aplikací je například Search by image a to přímo od Google.

google vyhledavani obrazku 1024x360 1

Kromě odstranění tlačítka „zobrazit obrázek“ společnost Google odstranila tlačítko „vyhledat podle obrázku“, které se objevilo při otevření fotografie. Tahle změna, ale není tak velká, protože stále je zde možnost obrázek ze svého počítače přetáhnout na vyhledávací lištu a po kliknutí zobrazit související obrázky. Proč tlačítko Google odstranil se pořádně neví, ale tlačítko vždy pomohlo najít stejný obrázek třeba v lepší kvalitě nebo bez vodoznaku.

Je to velká změna, která má uživatelům říct, že obrázky podléhají autorským právům.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.