Jak poznat kvalitní grafické studio?


Kryštof
grafický designér

Na českém trhu existuje spousty studií a agentur, ale najít kvalitní je velmi obtížné. Většina grafických studií svůj obor ani nezná a význam slov „kvalita, odbornost, postup, design“ jim nic neříká. Jak poznat kvalitní grafické studio? Připravili jsme pro vás několik bodů, kterými byste se měli při výběru vhodného studia řídit.

1. Nemá podezřele nízké ceny

Mnoho studií se snaží své potencionální klienty nalákat na příznivě nízké ceny a říct, že konkurence je jen předražená. V tomhle případě platí, žečím je cena nižší, tím horší je odvedená práce, kterou časem klient a jeho zákazníci poznají.

2. Zná odborné postupy a pracuje systematicky

Tohle není těžké poznat. Například než se navrhne grafika webu, dělá se průzkum trhu, připravuji se wireframy a schémata. Nikdy nejsou webové stránky o tom jen vytvořit grafiku a nakódovat ji. Správný postup tvorby webu naleznete zde.

3. Umí vytvořit cenovou nabídku

Vytvořit cenovou nabídku není snadný úkol. Nedá se vytvořit z jedné věty např. “Chci pěkný web, líbí se mi e-shop u konkurence. Cenu nabídněte.” Kvalitní studio se vás nejdříve zeptá na další upřesňující informace, které povedou k vytvoření ceny a možného řešení, které je obvykle v PDF formátu.

4. Má zkušenosti s malými i velkými projekty

Vybírejte si studio, které má zkušenosti s malými, ale i velkými projekty. Jen tak budete mít jistotu kvalitně odvedené práce. Studio je v tomhle případě velmi flexibilní a nabízí individuální přístup.

5. Má kvalitní reference a vyhrává soutěže

Při výběru kvalitního studia se zaměřte na reference a bohaté portfolio klientů. Mezi velké plus pak patří účast a úspěchy ve veřejných soutěžích nebo práce pro zahraniční klienty.

…další články

Líbí se vám, co děláme a máte zajímavý projekt? Kontaktujte nás nebo rovnou vyplňte brief. “když to nezkusíte, nic se nedozvíte”.

© 2014 – 2019 – Kopírování obsahu je zakázáno Fresh Mill

Web vytvořilo digitální studio Fresh Mill Tvorba webových stránek

V příštích několika dnech spustíme zbrusu nové webové stránky, takže nás pravidelně sledujte ať o nic nepřijdete.