Jak přejít na nižší verzi WordPressu


Pokud si web spravujete sami, tak se vám občas může po aktualizaci jádra WordPressu přihodit, že web přestane fungovat nebo bude problém s kompatibilitou pluginů. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se na nižší verzi vrátit.

Vrátit se na nižší verzi WordPressu za běžných okolností nedoporučujeme, protože jen díky aktualizacím je váš web bezpečný. Na druhou stranu pokud vás web živý, nemůžete čekat na opravu a proto je nejrychlejším řešením downgrade. Například nedávná aktualizace WordPress 5.5 udělala spoustě uživatelům vrásky na čele a než byla vydána údržbová aktualizace, která stejně u spousty webů nepomohla, trvalo to 5 dní. V tomto případě je dočasným řešením přechod na nižší verzi WordPressu.

Na výběr máte hned několik možností, ale my si představíme jen jednu a to přes plugin. Přiznáme se, že pro laika může být tato operace náročná a bez základních znalostí tím lze web slušně zlikvidovat.

1. Přes plugin WP Downgarde

Nainstalujte a aktivujte si plugin. V administraci svého webu přejděte do Nastavení > WP Downgrade. Otevře se vám stránka s nastavením verze WordPressu. V políčku uvidíte číslo nejnovější verze. Pokud nevíte jaké číslo zadat, najdete ho na WP relases.

wp downgrade1

Změny uložte. Je možné, že po uložení vám vyskočí varovné upozornění o akci, která může selhat. Nicméně po uložení přejděte v administraci do Nástěnka > Aktualizace a stiskněte modré tlačítko Přeinstalovat aktuální verzi. Tím dokončíte downgrade.

wp downgrade2

V některých případech se proces nemusí dokončit a zobrazí se vám toto:

Stahování aktualizačního balíčku z https://downloads.wordpress.org/release/cs_CZ/wordpress-4.9.8.zip…

Stažení se nezdařilo.: Not Found

Installation failed.

Znamená to, že cílová adresa pro stažení balíčku neexistuje a musí se vložit ta správná. Přejděte zpět na Nastavení > WP Downgrade a zatrhněte edit download URL. Zde pak vložte správnou URL adresu pro stažení balíčku.

Pokud nemáte náladu řešit aktualizace a hledáte správce vašich webových stránek, kontaktujte nás. Rádi se postaráme o všechny záludnosti spojené s aktualizací systému.

Správa WordPress webových stránek

Zbavte se starostí se správou WordPress webu – my se o to postaráme za vás! S našimi odbornými službami bude váš web vždy funkční a aktuální.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.