Důvody proč se o své WordPress webové stránky starat


Zná to asi každý z nás, hurá, máme nové auto. Jenže, chcete-li jej však udržovat v dobrém technickém stavu, musíte mu dopřát výměnu oleje, pravidelnou servisní prohlídku a jednou za čas ho i umýt a vyčistit. Stejně jako auto potřebuje pravidelnou údržbu i váš web potřebuje to samé, aby dobře fungoval, protože i po spuštění webových stránek je potřeba udržovat web bezpečný.

Veškerý software musí být udržován a váš web postavený na WordPressu rozhodně není výjimkou. Všimli jste si, kolik upozornění na aktualizace dostane váš chytrý telefon nebo počítač? Hackeři jsou prostě všude a pokud má web fungovat 24/7/365, vyžaduje určitou péči a pozornost.

Dnešní svět je čím dál tím více online a pokud tam webové stránky nejsou nebo pracují špatně, je to chyba. Investice do správy webu není vysoká, ale pokud se web neudržuje, může vás pěkně překvapit. Na internetu je spousta lidí, kteří mají zlé úmysly a hledají chybu v zabezpečení.

Pravidelné zálohy

Hackeři nemají často za cíl převzít kontrolu nad vaším webem nebo počítačem, ale spíš data zcela zlikvidovat. Oni totiž dokáží najít bezpečnostní chybu, nahrát mallware (škodlivý software) a ta zapříčiní ztrátu dat. Pokud se tak rozhodnete neaktualizovat svůj web, můžete o web přijít a začít jej budovat od nuly.

Ovšem na vině ne vždy je hacker. Častou příčinou ztráty dat je také chyba hardwaru/sofwaru, chyba na serveru nebo jednoduše selže lidský faktor. Pokud máte například web, kde jsou údaje zákazníků nebo jiná citlivá data, může vás to poškodit.

Většina hostingů dělá pravidelné zálohy webových stránek, ale pokud opravdu dojde k selhání nebo je web napaden a vy chybu objevíte až za pár dní, zálohy není možné použít. Proto je dobré používat ruční pravidelné zálohy a nespoléhat se na ty automatické.

Aktualizace jsou základ

Weby se neustále vyvíjí, protože musí držet krok například s novou verzí PHP. Jinak totiž hrozí, že bude web zastaralý, rozbitý, nepoužitelný a hacknutý. Samozřejmě nejde jen o aktualizace redakčního systému, ale i pluginů/doplňků, které se starají o funkčnost různých prvků na webu. Například neaktivní pluginy nemají na webu co dělat. Nejenže jsou bezpečnostní riziko, ale také zabírají prostor na serveru a mohou mít vliv na celkový výkon webových stránek.

Časté aktualizace vám zajistí stabilitu, funkčnost a ovladatelnost webových stránek.

Optimalizace výkonu

Optimalizace výkonu není zásadní pro zabezpečení webových stránek. Nicméně je to jedna z důležitých věcí správy webu, která nesmí chybět. Pomalé weby nikdo nemá rád a na mobilu už vůbec. Rychlé načítání vyhledávače milují a čím rychlejší web, tím lepší pozice ve vyhledávání. Rychlost je jeden z faktorů SEO.

Postaráme se o rychlé načítání externích zdrojů, vylepšení technických parametrů a zvolíme formáty nové generace, které snižují celkovou velikost obrázků bez ztráty kvality.

Podpora webových stránek

Jednou z výhod správy webu u nás je aktivní podpora a to i ve večerních hodinách. Jsme schopní problém opravit do 24 hodin nebo ihned či najít jiné řešení. U různých hostingových společností může být komunikace náročná nebo dokonce frustrující, pokud problému vůbec nerozumíte.

Přestaňte si tak dělat starosti s vaším WordPress webem. Pokud je pro vaše podnikání web zásadní a generuje potencionální zákazníky, nenechte ho zestárnout. Když se na vašem webu objeví chyba, reklama nebo se bude špatně načítat, může vás to z hlediska konkurence negativně ovlivnit.

Správa WordPress webových stránek

Zbavte se starostí se správou WordPress webu – my se o to postaráme za vás! S našimi odbornými službami bude váš web vždy funkční a aktuální.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.