Jak se přihlásit do WordPressu bez hesla, otiskem prstu nebo skenem obličeje


Pokud pravidelně používáte redakční systém WordPress, tak jistě víte, že se do systému přihlašuje pomocí uživatelského jména a hesla. My bychom vám v dnešním článku rádi představili chytrý plugin pomocí kterého se můžete do svého webu přihlásit bez zadání hesla.

Plugin se jmenuje Passwordless WP a aby fungoval, požaduje HTTPS, minimální verzi PHP 7.2 a funguje na jakékoliv verzi WordPressu. Výhodou pluginu oproti jiným je, že neukládá data na cizí server. Abyste se přihlásili do webu, musíte si zaregistrovat token.

passwordless token 1024x576 1

Jakmile token zaregistrujete, zvolíte si metodu ověřování. Proces je to opravdu velmi jednoduchý. Od této chvíle se do administrace webu přihlásíte buď pomocí Touch ID nebo Face ID.

Pokud vás zajímá otázka bezpečnosti, nemusíte mít strach. Web na rozdíl od jiných neukládá data na cizí servery a neshromažďuje data. Pouze token je uložen ve WordPressu, ale bez přístupu se k němu nelze dostat.

Plugin funguje na většině dostupných prohlížečích oogle Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Safari, IOS 14, macOS Big Sur, na platformě Windows 10 a Android.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.