Jak zabránit v indexování obrázků na vašem webu vyhledávání Google


Většina našich klientů chce, aby se každý obrázek, který je nahráván na jejich web byl k viděni ve vyhledávači Google. Jenže jsou i takové případy, kdy nechceme, aby se ne všechny obrázky na Google zobrazily. O tom je i tento článek, kde vám ukážeme pár tipů jak na to.

Zabránit Google indexovat obrázky je jednodušší než si myslíte. Nepotřebujete k tomu nějaké nástroje nebo složitě něco programovat ba dokonce nastavovat ve WordPressu. Stačí když si otevřete soubor robots.txt a provedete úpravu.

Zakázat konkrétní formát

Pokud chcete zablokovat konkrétní formát obrázků, stačí otevřít robots.txt a přidat následující:

User-agent: Googlebot-Image
Disallow: /*.gif$

Zakázat jen jeden obrázek

Pokud chcete zablokovat pouze jeden obrázek, tak opět stačí otevřít soubor robots.txt a vložit následující:

User-agent: Googlebot-Image
Disallow: /images/muj_obrazek.jpg

Zablokovat všechny obrázky

Pokud chcete zablokovat všechny obrázky, které do webu nahráváte, tak stačí otevřít soubor robots.txt a vložit následující kód. Díky tomu se žádný obrázek na Google již neobjeví.

User-agent: Googlebot-Image
Disallow: /

Správa WordPress webových stránek

Zbavte se starostí se správou WordPress webu – my se o to postaráme za vás! S našimi odbornými službami bude váš web vždy funkční a aktuální.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.