Nejlepší WordPress pluginy pro Google Analytics


Google Analytics je bezplatný nástroj pro měření výkonnosti vašeho webu. Můžete zjistit odkud návštěvníci přichází, z jaké jsou země nebo města. Zjistíte jaké podstránky na webu získaly nejvíce návštěv nebo pomocí nástroje naplánujete marketingovou kampaň. Je to jedinečný nástroj a jeho cenná data vám pomohou vybudovat obchodní strategii.

Pokud se chcete propojit s Google Analytics, musíte přidat fragmenty měřícího kódu na svůj web. Můžete to udělat dvěma způsoby. Buď přes nějaký WordPress plugin nebo vložíte kód manuálně přímo do hlavičky webu. Pokud nejste technicky zdatní, doporučujeme první možnost.

Nyní přichází na řadu to, co vás bude nejvíce zajímat. A jaký plugin pro Google Analytics je nejlepší?

1. MonsterInsights

MonsterInsights díky 2+ milionům aktivních instalací patří mezi nejlepší pluginy Google Analytics. Instalace je velmi jednoduchá a plugin nabízí nejpokročilejší funkce GA pouhým kliknutím.

Plugin má vestavěný panel Google Analytics a tak vůbec nemusíte opustit svůj WordPress web. Plugin také není nijak náročný a nezatěžuje tak výkon vašeho webu. Na pluginu se nám velmi líbí, že obsahuje několik doplňků, které zvyšují funkčnost celého webu. Zkrátka otevřete si svůj web a ihned vidíte všechna data.

Zajímavé funkce:

  • Integrace Google Analytics s okamžitým publikováním článků na Facebooku
  • Možnost sledování konverze formulářů
  • Sledování počtu stažení souborů na webu
  • Kompatibilita s různými nástroji a WP šablonami
  • Vestavěná oprávnění, takže můžete nastavit, kdo má přístup k panelu MonsterInsights
  • Nástavba EU Compliance (anonymizace IP adres, zakázání sledování identifikátorů UserID, práce s Google AMP Consent Box,…)

MonsterInsights je jeden z nejlepších nástrojů a i my ho velmi často pro naše projekty používáme. Nabízí pár funkcí zdarma, ale doporučujeme koupit si prémiovou verzi. Cena začíná na přijatelných 99.50$/rok.

2. ExactMetrics

ExactMetrics je druhý nejoblíbenější nástroj na trhu. Na trhu je již delší dobu pod názvem GADWP, ale v posledním roce přišlo několik změn. Nástroj nabízí totožné funkce jako první plugin. Dříve byl zcela zdarma a umožňoval snadnou integraci Google Analytics do WordPressu, ale bohužel i on přesedlal na vlnu cenových balíčků. Naštěstí existuje free verze, takže můžete plugin nejdříve vyzkoušet než si jej zakoupíte.

Momentálně má ExactMetrics přes 1 000 000+ aktivních instalací a je to velký konkurent MonsterInsights. Osobně bych řekl, že v některých funkcích je s ním práce mnohem rychlejší a intuitivnější než v prvním případě.

Cena ExactMetrics je od 99.50$/rok.

3. Analitify

Posledním pluginem o kterém se rozepíšeme je nástroj Analitify. Jeho ovládání je opravdu jednoduché a vhodné pro uživatele, kteří si potrpí na pouhé základy Google Analytics. Aktuálně má už přes 200 000 + aktivních instalací.

Nástroj uživateli totiž data zjednodušuje, takže přehledy, různé grafy a statistiky vypadají, jako kdyby je malovalo dítě. Tím nechceme říct, že je plugin neprofesionální, právě naopak. Ne vždy se totiž v případě prvních dvou pluginů majitelé stránek v přehledech vyznají.

Instalace pluginu je neskutečně jednoduchá, ověření probíhá jedním kliknutím a během pár vteřin se vám okamžitě načtou data v reálném čase. Plugin je navíc neskutečně přizpůsobitelný a jak píší na jejich oficiálním webu, zábavný. A to je důvod proč byste ho měli vyzkoušet, zvláště pokud máte e-shop.

Analitify nabízí demo, ale spíše bychom doporučili koupit si jeden z jejich balíčků. Cena pluginu začíná od 39$.

A co ostatní pluginy?

Aktuálně pro Google Analytics existuje celá řada pluginů. Ovšem nezáleží na kvantitě, ale kvalitě. Pokud vás nezaujal ani jeden z výše uvedených, doporučujeme vyzkoušet:

Pokud si u nás objednáte tvorbu webových stránek, tak vždy využijeme jeden ze tří prvních pluginů.

Správa WordPress webových stránek

Zbavte se starostí se správou WordPress webu – my se o to postaráme za vás! S našimi odbornými službami bude váš web vždy funkční a aktuální.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.