Top 5 nejlepších bezpečnostních pluginů pro WordPress weby


V současné době je nejrozšířenější hrozbou pro zabezpečení webových stránek mallware s pirátských motivů a pluginů. Společnost Wordfence v uplynulém roce vydala zprávu, která říká, že trendem používám redakčního systému WordPress jsou hrozby třetích stran. V roce 2020 Wordfence detekoval více než 70 milionů škodlivých souborů na více než 1,2 milionů webů. Z toho více než 17% všech infikovaných webů obsahovalo mallware z pirátských pluginů nebo motivů. I naše studio se často u našich klientů setkává s pirátskými kopiemi. Je to lákavé a zdarma, ale tím, že si takový plugin nainstalujete do webu, otevíráte hackerům zádní vrátka.

Wordfence také v uplynulém roce zaznamenal velké množství škodlivých útoků, kterých bylo více než 90 miliard a z toho bylo 57 milionů jedinečných IP adres. Tzn., že v průměru došlo k 2 800 útokům za vteřinu.

Z toho plyne, že nejlepším způsobem, jak ochránit web před nechtěným útokem je používat prověřené pluginy a témata s licencí. Další obranou je kvalitní zabezpečení webových stránek, ale také kvalitní kód bez chyb. Naše studio se v oblasti bezpečnosti a kvality výroby webových stránek pravidelně vzdělává. Moc dobře víme, jaké jsou možnosti hackování.

Wordfence také potvrdil, že v uplynulém roce došlo k 4,3 miliardám pokusů o zneužití slabých míst, přičemž mezi nejoblíbenější metodou patřil SQL injekce, pokusy o vzdálené spuštění kódu či skriptování mezi weby. Pokud vás čísla překvapila, neděste se. Tohle totiž platí u každého webu na světě a i u těch webů, které nejsou postavené na redakčním systému WordPress. Bohužel je taková doba a bezpečnostní útoky budou čím dál tím častější. Musíte si uvědomit, že jakýkoliv web na internetu se stává zranitelným v okamžiku publikování. Naštěstí je spousty možností jak udělat web bezpečný a vyvarovat se hackerským útokům. V tomto článku bychom vám velmi rádi představili TOP 5 bezpečnostních pluginů, které ochrání váš web.

1. Wordfence

Wordfence je absolutně nejlepší bezpečnostní plugin. Má působivý seznam funkcí, který ochrání webové stránky před škodlivými útoky.

Výhodou tohoto pluginu je, že už v základní verzi, tedy té free nabízí dostatečně silné funkce ochrany. Pokud by vám tato bezplatná verze nevyhovovala, tak je možnost si koupit WordFence premium. Ta už nabízí pořádnou nálož funkcí a je vhodná pro weby, kde je bezpečnost základ. WordFence nabízí funkce jako bránu firewall, bezpečnostní skener, SEO spam, blokaci škodlivých přihlášení, dvoufázové ověření a spousty dalších užitečných nástrojů.

cena: 99$

2. iThemes Security Pro

Druhá topka, kterou bychom vám rádi představili je iThemes Security Pro. Tento plugin je velice šikovný, nabízí širokou škálu funkcí jako silnou ochranu, bezpečnostní funkce, sledování chyb, zablokování IP adres, nutí používat uživatele redakčního systému k používání bezpečných hesel, protože platí, že čím méně bezpečné heslo, tím je větší šance hacknout web. Jednou se zajímavých funkcí tohoto pluginu je přihlašování bez hesla, které funguje na stejné bázi jako ověřování pomocí otisku prstu nebo FaceID.

Tento plugin má svojí bezplatnou verzi, která většině uživatelům menších webů bude vyhovovat, ale pokud máte firemní web nebo jste bloger, doporučili bychom vám placený balíček, kde základní cena začíná na nějaký 80$/rok s jednou licencí. Pokud webů máte více, tak je tu balíček Small Business s 10 licencemi za 127$. Posledním zlatým balíčkem můžete chránit neomezený počet webů a zde je cena na přijatelných 199$/rok.

cena: 80$

3. BulletProof Security

Tento plugin není tak uživatelský přívětivý jako ty dva první. Má nehezkou grafiku, vypadá staře, ale na druhou stranu nabízí takovou širokou škálu funkcí a nástrojů, že trumfne kde jaký plugin. V současné době má přes 60 000 aktivních instalací.

Plugin obsahuje skener mallwaru. automatické nebo ruční zálohování databáze, ochranu souboru .htaccess, monitorování přihlášených uživatelů do redakčního systému a spousty dalšího. Plugin se nabízí bezplatně nebo jako verze PRO – BulletProof Security Pro. Výhodou placeného balíčku je, že stojí pouhých 70$/rok, umožňuje jej nainstalovat na neomezený počet webů a obsahuje doživotní aktualizace.

https://www.youtube.com/watch?v=FMv58aLUMT0

cena: 69,95$

4. Sucuri Security

Nadupaný plugin, který dokáže ochránit a vyčistit váš web, ale za všechny funkce si nechá zaplatit. Na druhou stranu pokud hledáte plugin, který nabízí širokou škálu funkcí, tak je tento jeden z nejlepších. Nevýhodou je, že je docela drahý, ale pokud ten rozpočet máte, kupte si jej. Platforma nabízí optimalizaci rychlosti webových stránek. antispam, chrání web před útoky, před škodlivými přihlášeními a obsahuje také skener mallwaru.

Jak píšeme, tak tento plugin je drahý. Jeho ceny nejsou vůbec přívětivé. Základní cena balíčku totiž vychází na neuvěřitelných 200$/rok, druhý balíček 300$/rok a poslední top balíček na neuvěřitelných 500$/rok.

Osobně bychom tento plugin doporučili pouze firmám, které mají na vývoj webu velký rozpočet a očekávají od svého webu maximum.

cena: 200$

5. SecuPress Pro

Posledním top pluginem je SecuPress PRO. Je to super plugin, který nabízí mnoho užitečných funkcí jako ty čtyři předešlé a i něco navíc. Výhodou tohohle pluginu je grafika. Na rozdíl od pluginu BulletProof Security je tento elegantní s úžasnou přehlednou grafikou a s funkcemi, které jsem natolik bohaté, že o placenou verzi nebudete mít zájem.

Tento plugin má pouhých 30 000 aktivních instalací, ale nenechte se zmást. Plugin je opravdu velice šikovný a nabízí kvalitní ochranu, skenování před škodlivými viry, zabezpečení děr systému, ochranu před útoky třetích stran, dvoufaktorové přihlášení, změnu URL adresy přihlášení a mnoho dalších zajímavých funkcí, které ocení každý uživatel svého webu.

Pokud budete mít zájem o PRO verzi, tak se rozhodně nemusíte bát, že by nějak značně zatížila vaší peněženku. Například licence na jeden web vás vyjde na pouhých 70$/rok, ale zajímavostí pro vás může být to, že pokud plugin nainstalujete na 5 webů, tak cena klesne na přijatelných 28,32$ a to se vyplatí. Nicméně většině uživatelům bohatě bude stačit bezplatná verze.

cena: 70$

Pokud přemýšlíte o zabezpečení svého webu nebo hledáte kvalitního dodavatele webových stránek, neváhejte nás kontaktovat. Naše studio je okamžitě připraveno vám pomoct.

Správa WordPress webových stránek

Zbavte se starostí se správou WordPress webu – my se o to postaráme za vás! S našimi odbornými službami bude váš web vždy funkční a aktuální.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.