Tvorba WordPress webových stránek na míru. Proč je to lepší?


Pokud jste firma, živnostník, bloger, e-shopista nebo někdo kdo touží po svém vlastním webu, není nic lepšího než postavit web na redakčním systému WordPress. WordPress je absolutní jednička na trhu v redakčních systémech a lze na něm postavit jakékoliv řešení.

V tomto článku se budeme věnovat tématu vývoje webových stránek na míru. To znamená, že web není postaven na zakoupené šabloně, ale má svojí vlastní. Je postaven od nuly pomocí znalostí HTML a CSS. Toto řešení je dražší, ale získáte větší flexibilitu a jedinečný web.

Často nás překvapuje kolik lidí, kteří u nás poptávají web nevědí, že webové stránky na WordPressu nemusí vždy vycházet ze zakoupené šablony z oficiálního tržiště jakým je například Themeforest.net nebo Templatemonster.com.

Například naše studio tvoří weby na míru u každého firemního webu, osobního portfolia nebo blogu. U e-shopů je situace odlišná. Zde je kódování náročnější, zvláště pokud má e-shop spousty funkcí a rozpočet na vývoj není tak velký.

Proč mít web na míru

Stručně: Web na míru je rychlejší, bezpečnější, originální.

Skutečně, tohle vám web na šabloně v 99% neposkytne. Pouze v případě, že je WordPress specialista schopen web na šabloně vykuchat a upravit podle grafického návrhu. Ano, i toto jsme schopní udělat, ale pouze na šabloně Enfold, která je pro kodéry velmi přívětivá.

Výhoda č. 1 – originalita

V dnešní době přehršle šablon, které jsou na jedno brdo je základem originalita. Pokud máte web na šabloně, jako je například dnes velmi populární DIVI, s největší pravděpodobností narazíte na stejné designy. To sníží důvěru vašich potencionálních zákazníků. U webů na míru tvoříme grafiku s jedinečným designem, která dokáže zachytit vaše podnikání, držet krok s online trendy a pomocí různých efektů dodat grafice styl.

Web na míru má svojí vlastní šablonu a je vytvořený podle dodaných grafických návrhů. Výhodou je, že si můžete vymyslet jakýkoliv grafický efekt, kreativně se vyjádřit nebo být jednoduše originální. V takovém případě se grafika nakóduje do responzivních HTML/CSS/JS šablon a ty se pak přepíšou do PHP jazyka a napojí na redakční systém WordPress. V tomto kroku se tvoří administrace a napojují se ty texty a obrázky u kterých se předpokládá, že je bude vlastník webu měnit v průběhu let. WordPress je v tomto ohledu velmi přívětivý.

Akkers van Margraten
https://akkersvanmargraten.nl/en/

Výhoda č. 2 – bezpečnost

Další výhodou webu na míru je bezpečnost, ale.. To, že vám web někdo vytvoří na míru ještě neznamená automaticky bezpečnost. V tomto ohledu se musí umět vytvořit kód bez chyb. Nicméně pokud jste již nějaký web na WordPressu měli a to na šabloně, tak víte kolik pluginů takový web má. Pokud ne, je to dost. Tím samozřejmě musíte hlídat více aktualizací, více bezpečnostních děr nebo kontrolovat kompatibilitu. U webu na míru to neplatí. Zde se používá jen minimum pluginů a to ještě takové u kterých nehrozí konec vývoje/podpory.

wordpress bezpecnost 1024x597 1

Výhoda č. 3 – přívětivost

Z největších výhod webu na míru je přívětivost. U webů na míru obvykle web není postaven skrze vizuální editor, takže klient může jednoduše změnit obrázky, texty, psát blog a nemusí se tak bát, že si omylem smaže kus webu. Další velkou výhodou je pro většiny našich klientů i fakt, že administrace je v rodném jazyce. Žijeme v České republice, tak proč mít administraci v angličtině?

Výhoda č. 4 – Obsahový marketing

Buďme upřímní, mít web neznamená se jen líbit, ale také vydělat peníze. Rozpočet, který vložíte do vývoje webových stránek, by se vám měl zhodnotit, ale to se nestane pokud web není připravený po marketingové stránce.

Sociální média jsou dnes důležitým nástrojem k propagaci a v mnoha ohledech mají větší vliv než SEO. Ovšem abyste na sociálních platformách uspěli, musíte se jí aktivně věnovat. Díky velké popularitě WordPressu se dokonale integruje do všech soc. sítí jako je Facebook, Twitter, Snapchat, YouTube, LinkedIn, Pinterest, Instagram.

Výhoda č. 5 – optimalizace

Velkou nevýhodou webů na šabloně je používání velkého množství pluginů. Tím je web na WordPressu pomalý. Tohle ovšem neplatí pro web na míru, kde se dá z webem mnohem lépe pracovat. Rychlé načtení webových stránek je základ každého dobrého webu a je zásadní pro úspěch. Skvělou grafiku na toto téma vytvořil http://loadstorm.com/, kde si můžete udělat přehled o tom, jak jednotlivé časy ovlivňují chování uživatelů.

Conversion Infographic Final
zdroj: Loadstorm.com

Jednoduše řečeno, čím rychlejší web, tím větší konverze. Doba načítání webových stránek závisí na mnoha faktorech. Tím nejdůležitějším je bezpochyby hosting a optimalizace jeho výkonu. Poté až v druhém kroku následuje web. Na šabloně se nikdy kvalitních výsledků nedočkáte, ale zde jsme sepsali pár základních možností, jak zkrátit dobu načítání.

  • Web na míru
  • Povolit ukládání do mezipaměti
  • Optimalizovat databázi webových stránek
  • Minifikovat soubory
  • Vložit skripty do zápatí
  • Použít CDN
  • Pravidelně aktualizovat, používat moderní technologie
  • Kvalitní hosting.

Tak na co čekáte?

Pokud máte zájem o tvorbu webových stránek na míru, neváhejte nás kontaktovat. Naše studio se na vývoj webů specializuje přes 6 let. Máme bohaté zkušenosti a kromě výše zmíněného se zabýváme i bezpečností celého systému. Vybrané práce naleznete v našich referencích a ceny naleznete zde na naší podstránce tvorba webových stránek.

Pokud hledáte tvůrce webových stránek na WordPressu, dávejte si dobrý pozor na to, jak jej bude dodavatel tvořit. Pokud říká „web na míru“, ale tvoří jí na šabloně jako Divi, Hestia, BeTheme, Astra apod., jedná se o web upravený pomocí child šablony.

Správa WordPress webových stránek

Zbavte se starostí se správou WordPress webu – my se o to postaráme za vás! S našimi odbornými službami bude váš web vždy funkční a aktuální.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.