Užitečné WordPress pluginy, které na svém webu určitě musíte mít


WordPress je nejrozšířenější a nejrychleji rostoucí redakční systém na světě. Každý den vznikne zhruba 500 nový webů postavených na WordPressu a má až 60% podíl na globálním trhu CMS, což z něj činí nejoblíbenější systém na světě. WP ovládá až 35% všech webových stránek na světě a fungují na něm známé weby, např. CNN, New York Post, CBS Local, NBC, Forbes, Bílý dům, Mercedes-Benz. Takže pokud přemýšlíte o nových webových stránkách a ať už jste živnostník, malá nebo velká firma, doporučujeme WordPress. Mimochodem tento systém je zdarma, takže narozdíl od jiných redakčních systémů neplatíte žádné měsíční či roční poplatky.

Naše studio tvoří webové stránky pouze na redakčním systému WordPress. Máme s ním bohaté zkušenosti a kromě tvorby webu nabízíme i vývoj pluginů nebo jejich úpravu. V tomto článku bychom vám rádi představili seznam několika pluginů, které na vašem webu rozhodně nesmí chybět. Aktuálně je k dispozici až 54 761 pluginů. Najdete tam plugin na všechno, ale spousta věcí se dá vyřešit jednoduchou úpravou v kódu. Nikdy do webu neinstalujte hromady pluginů, protože velké množství vám značně s pomalý web.

Yoast SEO

Plugin Yoast SEO je jeden z nejoblíbenějších a nejlepších SEO pluginů. Vznikl v roce 2008 a od té doby pomohl spoustě webových stránek k lepší pozici ve vyhledávání. Na výběr máte dvě varianty. Buď využít free verzi, která v základu nabízí poměrně dost možností nebo si přikoupit Yoast SEO Premium a ceny začínají od €55.30.

Contact Form 7

Jeden z nejlepších pluginů pro tvorbu formulářů na webu. Můžete si vytvořit jakýkoliv formulář, vložit ochranu proti spamům a pokud máte technické znalosti, tak si ho i nadesignovat podle sebe. Předností pluginu je možnost vložit kontaktní formulář na jakoukoliv podstránku skrz tzv. shortcode, který si formulář automaticky vygeneruje. Bohužel jeho nevýhodou je náročnější nastavení formuláře. V takovém případě je lepší sáhnout po alternativě Contact Form by WPForms – Drag & Drop Form Builder for WordPress.

Really Simple SSL

Pokud máte hosting, který umožňuje vygenerování Let’s Encrypt – Free SSL/TLS certifikátu, tak tento plugin vám automaticky přesměruje nezabezpečený web na bezpečný. Pokud máte technické znalosti, tak plugin instalovat nemusíte a můžete přes FTP upravit soubor .htaccess a tím přesměrovat http na https, ale my doporučujeme plugin.

RewriteEngine On 
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80 
RewriteRule ^(.*)$ https://www.vasedomena.cz/$1 [R,L]

Duplicate Post

Tohle je jeden z našich oblíbených pluginů, který používáme pokud pracujeme s weby, které mají desítky podobných podstránek. Skrze tento plugin můžete příspěvky nebo podstránky klonovat do konceptů, potom si je upravit a publikovat pod jiným názvem. Plugin má jednoduché nastavení a poměrně rozsáhlou dokumentaci.

Loco Translate

Plugin s názvem Loco Translate je šikovný plugin pro pohodlné přeložení textových řetězců ze zdrojového kódu. Často se používá pokud překládáte nějakou šablonu nebo plugin. Většina šablon je totiž napsaná v anglickém jazyce a proto je nutné ji přeložit do českého jazyka. Je to šikovný plugin.

Akismet Anti-Spam

Každý nově nainstalovaný WordPress obsahuje dva pluginy. Jedním z nich je Akismet, což je nástroj, který slouží k filtrování spamu. Plugin má svůj vlastní algoritmus, který kontroluje komentáře a filtruje jen ty, které vypadají jako spam. Akismet založil zakladatel WordPressu Matthew Mullenweg
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.