K dispozici je nová opravná verze WordPress 5.8.1. Co je nového?


WordPress oznámil vydání bezpečnostní údržbové aktualizace s označením 5.8.1 a doporučuje ji provést ihned, aby byly na vašem webu vyřešené tři problémy se zabezpečením. To, že WordPress vydá nějakou údržbovou aktualizaci se dalo čekat. Není to totiž nijak neobvyklé. Často i jiné aplikace vydávají po delším čase opravné aktualizace.

WordPress 5.8.1 opravuje tři chyby v zabezpečení:

  • Chyba zabezpečení v rozhraní REST API
  • Chyba zabezpečení XSS (Scross-Site Scripting) v editoru Gutenberg
  • Několik kritických chyb v JavaScriptové knihovně Lodash

Všechny tři chyby jsou kritické a proto je nutné WordPress aktualizovat ihned. To sám doporučuje i WordPress. Kromě 3 oprav zabezpečení se do údržbové aktualizace schovalo i dalších 60 oprav chyb. WordPress 5.8.1 je verze údržbová. Příští hlavní verze bude mít označení 5.9, která nám přinese mnoho vylepšení, ale na tu si budeme muset počkat.

Ještě před tím než provedete jakoukoliv aktualizaci, proveďte u svých webových stránek zálohu včetně databáze. Případně doporučujeme kontaktovat správce vašich webových stránek. Ten už by měl vědět, co s takovou aktualizací provést. Proces aktualizace WordPressu ovlivní všechny soubory a složky zahrnuté v instalaci WordPressu. Proto pokud jste v těchto souborech prováděli nějaké změny, bude vše ztraceno. Je nutné také podotknout, že aktualizace redakčního systému má vliv i na funkčnost webových stránek. Proto s novou aktualizací aktualizujte i veškeré pluginy.

Na závěr bychom chtěli říct, že mít zabezpečené a aktualizované webové stránky je to nejdůležitější. Pokud se o web nestaráte, dříve nebo později se web začne zpomalovat, mít viditelné chyby a nebude dohledatelný ve vyhledávačích. Pokud hledáte správce webových stránek pro svůj web, neváhejte nás kontaktovat. Naše studio již přes 7 let pomáhá firmám udržovat jejich webové stránky moderní a bezpečné.

Správa WordPress webových stránek

Zbavte se starostí se správou WordPress webu – my se o to postaráme za vás! S našimi odbornými službami bude váš web vždy funkční a aktuální.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.