Podíl CMS na trhu v roce 2021. WordPress patří mezi absolutní špičku

- 25.07.2021

To, že WordPress patří mezi absolutní špičku na trhu není třeba psát dlouhé slohy, ale mohlo by vás zajímat, že v současné době ovládá přes 39,5% trhu na poli redakčních systémů. Podle studie, kterou v nedávné době provedla firma W3Techs WordPress nadále roste a potvrzuje tak svojí vedoucí pozici CMS. V roce 2020 měl WP podíl 35%, což je neskutečný nárůst.

Pokud se na trh CMS podíváme detailněji, zjistíme, že WordPress zůstává dominantním CMS, který vlastní více než polovinu tržního podílu. Přesněji 64,1%.

W3Techs také zjistil, že popularita redakčního systému je nejvyšší z celého žebříčku CMS. Nemůže být tak překvapením, že WP je hodně napřed než Shopify, Drupal nebo Joomla. To, že se WordPressu tak daří je možná způsobené pandemií Covidu. Více firem a e-shopů se přesunulo na internet a hledalo možnosti vývoje webu právě na nějakém redakčním systému, který je zdarma. WordPress je výborná volba i pro e-shopy díky jeho pluginu WooCommerce, který do značné míry přispívá k jeho úspěchu.

Druhým nejvíce používaným a nejpopulárnějším redakčním systémem je Shopify. Je to druhý nejrychleji rostoucí CMS. V roce 2020 vlastnil 1,9% a nyní tento rok 2021 3,2%.

Níže naleznete seznam nejpopulárnějších CMS v roce 2021.

  1. WordPress (64,1%)
  2. Shopify (5,2%)
  3. Joomla (3,5%)
  4. Drupal (2,5%)
  5. Wix (2,4%)
  6. Náměstí (2,4%)
  7. Bitrix (1,7%)
  8. Blogger (1,6%)
  9. Magento (1,2%)
  10. OpenCart (1,0%)

Pokud vás WordPress zajímá a chcete si nechat vyrobit web, neváhejte oslovit naše studio pomocí kontaktního formuláře. Zabýváme se vývojem webových stránek na míru a již přes 10 let se na redakční systém WordPress specializujeme.
Zaujali jsme vás? Začněme ještě dnes

Jsme digitální studio, které navrhuje a tvoří webové stránky na míru. Naším zaměřením je váš úspěch na internetu. Jsme zkušení odborníci a pro své klienty se snažíme vytvořit kvalitní projekty.